FILTROVÁNÍ DLE VÝROBCŮ
A
ABERT ABNER ALBA AMITEK  ANIMO APS  ARCOROC ASBER    
B
BLENDTEC BOKAMA BORMIOLI BYFAL            
C
CAB CAS CASTA CAMBRO CB ITALY CEADO Chef’sChoice      
D
DE BUYER DURALEX                
E
ELCOLD EMME-GIGA ETOL              
F
F1-EFFEUNO FIAMMA FIMAR FONDERIA FINCO FRAMEC          
G
GAM International GASTRO-TIP GASTRONORM GGF GGG GI.METAL GIESSER GRAEF    
H
HALLDE HAMILTON BEACH HENDI HENKELMAN            
I - J
INOXIBAR ISA JACCARD JUKA            
K
KARAFIÁT KRAMPOUZ KROMO              
L
LACOR LIDREVA LILLY LOUIS TELLIER            
M
MATFER BOURGEAT MAXIMA MODULINE MONDIAL-FRAMEC MOVILFRIT          
N
NORIC LAB NORDLINE NTF              
O
OEM OPTINOX OVERATH OZTI            
P
PADERNO PIZZA-GROUP POTIS PRISMA-FOOD            
R
RAK RATIONAL RDF REDFOX REMIDA RETIGO RM GASTRO RONEBY BRUK ROBOT-COUPE  
S
SAMSUNG SANTOS SARO SAVE COMMERCIAL SCHOLL SCOTSMAN SHARP SILANOS SNAIGE SPAR
T
TEFCOLD TIP-GASTRO TOMGAST TURK AM TESTO          
U
UNISCOOL UWIS                
V
VARES VESTFROST                
W
WARING-COMMERCIAL WELT-SERVIS WINTOO              

     

           

Tm - Duralex

Značka Duralex®

PRO VŠECHNY, PRO KAŽDÝ DEN A NAVŽDY

Stůl federuje, shromažďuje, zve bezstarostně. Je to útočiště, orientační bod. Od roku 1945 čerpá značka Duralex® inspiraci z malých radostí každodenního života.

Brýlové čočky Duralex® byly navrženy tak, aby vás doprovázely v každém okamžiku. Jako když sdílíte jídlo s rodinou nebo když máte přátele na večeři.

Naše nádobí z tvrzeného skla oslavuje jednoduché radosti života. Je to pozvání ke sdílení, vektor emocí a most mezi generacemi.

NAŠE HISTORIE

Dílny Duralex® vyrábějí naše slavné stolní nádobí z tvrzeného skla již více než 70 let. Protože by bylo trochu dlouhé vám všechno říct, uchovávali jsme vám pouze klíčová data tohoto krásného příběhu, který sdílíte po vašem boku.

1927 - Zrození ikony

Dílny Duralex® byly založeny v roce 1927 v La Chapelle-Saint-Mesmin, poblíž Orléans. Zpočátku továrna vyráběla lahve, sklenice a sklenice pro lihovar.

1930 - Jako parfém věčnosti

Velmi rychle dílny koupila společnost Parfums Coty pod názvem Verreries de la Chapelle Saint-Mesmin. A gigantické pece přeměňují písek na jemně tesané parfémové lahvičky.

1934 - Silný charakter

Skupina Saint-Gobain koupila továrnu v roce 1934. A právě v těchto zdech průmyslník vynalezl tvrzené sklo, výrobní proces, který dává sklu pevnost jako žádná jiná a který se později stane ochrannou známkou společnosti Duralex®.

1944 - Míč na nule

Abychom otestovali pevnost tohoto nového materiálu, naši výzkumníci zavěsili 1 kg ocelovou kouli na 1,50 metru nad dvě skleněné desky. První, vyrobená z obyčejného skla, je rozbitá. Druhý, vyrobený z tvrzeného skla, odolává. V tomto okamžiku se zrodila značka Duralex®.

1945 - Noha na podlaze

Tento nový proces se poprvé používá k výrobě světelných světel a oken pro automobilový průmysl. Ale v roce 1945 jsme si představili nové odbytiště pro tvrzené sklo: každodenní nádobí, pro každého a navždy. A pak se všechno zrychluje.

1946 - "Hádej, kolik mi je?"

Trundle® cup, náš první model, pochází z našich dílen. Univerzální, nadčasové, tento článek nádobí se stal kultem je rychle nalezen na všech stolech. Ty z jídelen, ve kterých se školáci baví čtením čísla napsaného na dně každé sklenice, aby porovnali svůj věk. Ale také ty ze skvělých restaurací.

1954 - Pikardie®, samozřejmě!

Nový design. Nový model. Nový globální úspěch. Pikardické® sklo vychází z našich dílen a jeho devět faset, jeho zkosený profil, jeho odvážné linie z něj rychle dělají nutnost v nádobí a popkultuře.

1956 - Broušení skla

Hráči Realu Madrid přijíždějí do Francie, aby si zahráli Evropský pohár v Parku princů. První věc, kterou udělají, když dorazí do Paříže, je nákup nádobí a sklenic Duralex®.

1961 - Barevný

Duralex® vytváří své první "masově tónované" sklo. Minerály jsou začleněny přímo do tekutého skla. Když sklo ztuhne, zachycuje minerály. Tímto způsobem si barva zachovává svou brilanci. I po letech.

2007 - Noc v muzeu

Sklo Duralex® se připojuje ke sbírce Musée des Arts Décoratifs v Paříži u příležitosti výstavy "Édition le design". Následně jsou pikardské® barevné sklenice, stejně jako misky a salátové mísy Gigogne® dokonce pozvány do obchodu MoMa, Muzea moderního umění v New Yorku.

2012 - Bond, James Bond

Ve filmu Skyfall si nejslavnější anglický špion vychutnává svou whisky ve sklenici Pikardie®. Nadčasové, nepřekonatelné objektivy Duralex® se stávají hvězdami velkého plátna. Objevují se ve filmech Martina Scorseseho a Woodyho Allena.

2019 - Dny dědictví

Duralex® získává prestižní značku Entreprise du Patrimoine Vivant, která oceňuje historické francouzské firmy za jejich výjimečné know-how, mezi inovací a tradicí.

2021 - Deus pyrex® machina

Značka Duralex® se připojuje ke skupině International Cookware, která byla v roce 2021 přejmenována na La Maison Française du Verre. Šťastná rána osudu, která Duralex přibližuje ke značce Pyrex®®, dalšímu francouzskému šampiónovi skleněných výrobků. A příležitost rozšířit přítomnost společnosti Duralex,® aby se stala nezbytnou referencí ve Francii i mezinárodně.

NAŠE WORKSHOPY

Všechny sklenice Duralex® jsou vyráběny ve Francii, ve stejné továrně jako v roce 1946, v La Chapelle-Saint-Mesmin. V dílnách Duralex® je nyní 250 zaměstnanců a více než 350 referencí stolního nádobí z tvrzeného skla.

Naše šálky jsou ohřívány, tvarovány a poté rychle chlazeny ventilací studeného vzduchu. Právě tento tepelný šok dává sklu Duralex® jeho mimořádnou odolnost. Kelímky jsou pak zabaleny a odeslány.

NEJVÍCE FRANCOUZSKÉ POHÁRY

Veškeré nádobí Duralex® je označeno značkou Origine France Garantie, což je certifikát udělený nezávislým subjektem jako potvrzení francouzského původu výrobku. A 99 % surovin, které používáme, pochází z Francie. Kamiony přijíždějí z Fontainebleau naplněné pískem, vápencem a oxidem hlinitým. Pak se vydají zpět do všech koutů světa, naloženi našimi slavnými kalovými kelímky.

TAJEMSTVÍ PEVNOSTI

S Duralexem® vaše sklo spadne, ale nerozbije se. A jeho barva zůstává neporušená i po opakovaných průchodech v myčce na nádobí. To vše díky patentovanému procesu, který jsme vynalezli před lety. Objevte tajemství našich legendárních brýlí.

Web: https://www.duralex.com/

Nastavit filtrování produktů
parametry
+
cena
+
výrobci
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 14
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 14

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).