FILTROVÁNÍ DLE VÝROBCŮ
A
ABNER ALBA AMITEK ANIMO  ASBER          
B
BOKAMA BORMIOLI BYFAL              
C
CAB CAS CASTA CAMBRO CB ITALY CEADO        
D
DE BUYER DURALEX                
E
ELCOLD EMME-GIGA ETOL              
F
F1-EFFEUNO FIAMMA FIMAR FONDERIA FINCO            
G
GASTRO-TIP GASTRONORM GGG GI.METAL GIESSER  GRAEF        
H
HALLDE HAMILTON BEACH HENDI HENKELMAN            
J
JACCARD                  
K
KARAFIÁT KRAMPOUZ KROMO              
L
LIDREVA LILLY LOUIS TELLIER              
M
MATFER BOURGEAT MAXIMA MODULINE MOVILFRIT            
N
NORDLINE NTF                
O
OEM OPTINOX OVERATH OZTI            
P
PADERNO PIZZA-GROUP POTIS PRISMA-FOOD            
R
RAK RATIONAL RDF REDFOX REMIDA RETIGO RM GASTRO ROBOT-COUPE    
S
SAMSUNG SANTOS SARO SAVE COMMERCIAL SCHOLL SCOTSMAN SHARP SILANOS SNAIGE SPAR
T
TEFCOLD TIP-GASTRO TOMGAST TURK AM            
U
UNISCOOL                  
V
VARES VESTFROST                
W
WARING-COMMERCIAL WELT-SERVIS WINTOO              

     

           

ALBA HOŘOVICE

ALBA je český výrobce s více než 130 letou tradicí výroby. Naše proslulá kuchyňská zařízení si našla statisíce spokojených zákazníků v řadě zemí.

Základní kámen továrny však byl položen již 23. 11. 1883. Tehdy poháněl výrobu parní stroj. Dnes je to již elektřina a moderní technologie.

Začínali jsme s kotlikrby a kamny, kterým se tehdy říkalo sporokrby a představovali v 19 století revoluční řešení. Následně jsme rozšířili výrobní program o výrobu nádobívan, a před 1. světovou válkou o válečnou výrobu. Po jejím ukončení jsme se věnovali především velkokuchyňskému zařízení, kterým jsme mimo jiné vybavili všechny kasárny v Československu.

V roce 1925 sjíždí z našich výrobních linek také plynové provedení termického zařízení a o tři roky později zavádíme jako jedni z prvních systém vyhledávání objednávek obchodními cestujícími. 2. světová válka mění náš výrobní program opět na válečnou výrobu. Po jejím skončení došlo ke znárodnění podniku a v jeho názvu se poprvé objevuje současná ALBA. 

Před 70 lety jsme rozjeli výrobu legendární řady šlehacích strojů, tzv. „eréček“ a mycích strojů. Ocenění přišla záhy. V Bruselu, Montrealu, ale i v Japonsku, a sice v podobě prestižních medailí z veletrhů. Ocenění jsme na mezinárodní scéně získávali až do konce 80. let a naše přístroje používali spokojení zákazníci ve čtyřiačtyřiceti zemích.

Demokracie vdechla hořovické ALBĚ naději sílu. V roce 1995 jsme byli privatizováni a nový majitel začal se svými společníky vytvářet neodkladné změny v zastaralé továrně. Management se soustředil na konkurenceschopnost výrobků z Alby. A brzy se ukázalo, že vsadil na dobrou kartu.

Výsledkem se stal stavebnicový kuchyňský systém Classico, oceněný v zápětí cenami Grand Prix Inteco, Grand Prix Gastra a Stříbrnou Siestou. Současně zůstal ve výrobním programu inovovaný Standard.

Po odkoupení firmy silnou skupinou nových majitelů v roce 2016 dochází k oživení podniku a masivním investicím do výrobního areálu, výrobní technologie a vývoje nových produktů. Na Český trh jsme znovu zavedli širokou řadu mycích strojů, rozšířili a modernizovali nabídku varných kotlů a pánví.

Web: https://www.alba-horovice.cz/

Nastavit filtrování produktů
parametry
+
cena
+
výrobci
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 44
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 44

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).